Про це пише CNN.

Дослідження проводила команда підводних археологів на чолі з Франком Годдіо.

Вони досліджували південний канал міста, де величезні кам’яні блоки стародавнього храму Амона впали через катаклізми тисячі років тому. Під час експедиції знайшли дорогоцінні предмети, які належать скарбниці храму: срібні ритуальні інструменти та золоті прикраси.

Також археологи виявили підземні споруди, які підтримувалися добре збереженими дерев’яними стовпами та балками. Вчені відносять їх до 5 ст. до нашої ери.

На схід від храму Амона виявили грецьке святилище, присвячене Афродіті. У ньому містилися бронзові та керамічні предмети.

В Європейському інституті підводної археології зазначили, що це вказує на присутність грецьких найманців у цьому районі.

Це свідчить про те, що греки, яким було дозволено торгувати та оселятися в місті за часів фараонів династії Саїт (664–525 рр. до н. е.), мали свої святилища для своїх власних богів.

Залишки Тоніс-Гераклеона сьогодні розташовані за 7 км від узбережжя Єгипту. Це місто протягом століть було найбільшим портом Єгипту на Середземному морі до заснування Александрії.

Раніше ми розповідали про виявлення дерев’яної конструкції віком півмільйона років у Африці.

Фото: Міністерство туризму та старожитностей Єгипту