Про це передає Barronʼs.
«Двадцять один із 30 критично важливих матеріалів, яких потребує Європа, Україна може забезпечити у взаємовигідному партнерстві», — сказав Стефан Сежурн.
І додав, що Європейський Союз ніколи не вимагатиме угоди, яка не буде вигідною для обох сторін.
Така пропозиція від ЄС прозвучала в час, коли угоду про корисні копалини від України вимагають Сполучені Штати. Президент США Дональд Трамп хоче отримати доступ до українських надр як «компенсацію» за надану адміністрацією Джо Байдена військову допомогу Україні. Трамп наполягав, що США заслуговують на «повернення грошей» за допомогу в захисті України від вторгнення Росії.
Водночас у проєкті угоди від США немає згадки про будь-які військові зобовʼязання Штатів, пише Axios. Документ зосереджується на створенні Інвестиційного фонду реконструкції. Україна має внести до фонду $500 мільярдів, причому внесок України має бути вдвічі більшим за внесок США, але угода не передбачає, що ця сума має бути сплачена Штатам.
Крім того, 50% доходів України (за вирахуванням операційних витрат) від «видобувних матеріалів» — включно з мінералами, нафтою і газом — мають сплачуватися до фонду.
Також у тексті є положення про проєкти на територіях, «тимчасово окупованих Російською Федерацією, у разі деокупації таких територій».
CNN з посиланням на джерела зазначає, що проблемні технічні деталі угоди, як-от гарантії безпеки, залишили для подальшого обговорення.
Також президент США Дональд Трамп заявив, що Європа візьме на себе гарантії безпеки для України.