Про це пише Bloomberg.

Цей висновок ґрунтується на серії приватних переговорів із членами команди Трампа, під час яких партнери обґрунтовували необхідність продовження підтримки України, повідомили європейські посадовці, знайомі із ситуацією, які побажали залишитися анонімними через конфіденційність обговорень.

Ці обміни думками породжують надію, що нова адміністрація може допомогти зруйнованій війною Україні повернутися до позиції сили перед будь-якими переговорами, зазначили вони.

Однак ті, хто брав участь у цих розмовах, попереджають, що вони не можуть передбачити, як діятиме новий президент, відомий своєю схильністю ігнорувати поради або різко змінювати курс в останній момент.

За словами європейців, представники Трампа виявили готовність розглянути два аргументи. Перший — що новий президент ризикує зазнати приниження, подібного до хаотичного виходу президента Джо Байдена з Афганістану, якщо припинить підтримку Києва. Другий — що дозвіл Росії досягти перемоги лише підштовхне Китай до агресивніших дій.

За тиждень до вступу на посаду досі неясно, як Трамп буде розв’язувати питання російської війни. Європейські та українські посадовці зазначають, що конкретного плану для України, який можна було б реалізувати після інавгурації 20 січня, ще немає.

Його кандидат на посаду спеціального посланника з питань України та Росії, Кіт Келлог, минулого тижня заявив на Fox News, що хотів би знайти рішення в перші 100 днів адміністрації.

Тим часом російські війська продовжують наступ і захоплюють території на сході України. У цій ситуації Москва не має стимулів до переговорів, оскільки зміцнює свої позиції. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров минулого місяця відкинув заклик Трампа до негайного припинення вогню як «шлях у нікуди».

Європейські лідери, зокрема канцлер Німеччини Олаф Шольц, висловили певне здивування відкритістю Трампа до пошуку рішення. Повідомляється, що у розмовах з європейцями Трамп ставив розумні запитання щодо війни.

За словами обізнаних джерел, Трамп висловив зацікавленість у тому, щоб стати автором «угоди століття» щодо України. Водночас він критикував поведінку Путіна, хоча й прагне відкрити канал зв’язку з російським лідером.

Однак багато хто зазначає, що новообраний президент залишає враження байдужості до долі України та не повністю усвідомлює її стратегічне значення для інтересів США.

Європейські уряди дедалі більше впевнені, що угода для завершення війни може з’явитися в осяжному майбутньому. Вони сподіваються, що посилення санкцій проти Москви та нарощування військової підтримки Києва створять економічні й військові витрати для Росії, які відкриють простір для переговорів.

Минулого тижня США та Велика Британія запровадили найжорсткіші санкції проти російської нафтової галузі, націлившись на дві компанії, які займаються понад чвертю морських нафтових експортів Росії.

Для пошуку рішення визнано, що будь-яка угода має включати гарантії безпеки для Києва.

Кіт Келлог запропонував підтримувати Україну на такому рівні, щоб вона могла вести переговори з позиції сили. Його ідея включає замороження лінії фронту, створення демілітаризованої зони та відтермінування питання вступу України до НАТО «на тривалий період».

Членство України в НАТО навряд чи буде просуватися при Трампі, кажуть європейські посадовці. Проте європейці хочуть зберегти це питання на порядку денному переговорів.