Про це повідомляє агентство Bloomberg.
«Зараз з’явився новий імпульс для переговорів. Вони (США і ЄС — ред.) домовилися прискорити торговельні переговори та залишатися в тісному контакті», — заявила прессекретарка Єврокомісії Паула Піньо.
Як пише видання, торговельні переговори досі супроводжувалися численними проблемами — обом сторонам важко досягти компромісу
«Європейці скаржаться, що не розуміють, чого саме хоче США і хто взагалі представляє позицію американського президента. Своєю чергою, США звинувачують ЄС у несправедливому тиску на американські компанії через судові позови та регулювання», — повідомляє Bloomberg.
Деякі країни-члени ЄС закликають до спокою в міру наближення крайнього терміну введення тарифів. Міністерка економіки Німеччини Катерина Райхе заявила 26 травня, що ЄС і США необхідно «заспокоїтися» напередодні переговорів.
«Нам потрібно знайти спільну мову. Це має бути метою», — сказала чиновниця. При цьому, за словами Райхе, влада США має зрозуміти, що мита завдають шкоди й американській економіці теж.
«У нас ще є шість тижнів, щоб знайти рішення», — підсумувала чиновниця.
Як пише видання, очікувалося, що комісар ЄС з торговельних питань Марош Шефчович проведе переговори з міністром торгівлі США Говардом Лутником 26 травня. Також цього ж дня посли країн ЄС мали провести термінову зустріч для обговорення ситуації з Єврокомісією.
Згідно з розрахунками аналітиків Bloomberg Economics, загроза введення мит у 50% Трампом торкнеться торгівлі товарами між США і ЄС на суму $321 млрд доларів, знизивши валовий внутрішній продукт США майже на 0,6% і підвищивши ціни більш ніж на 0,3%.
23 травня Трамп оголосив про введення 50% тарифу на всі товари, імпортовані з Європейського союзу, починаючи з 1 червня 2025 року.
«Я рекомендую запровадити прямий тариф у 50% щодо Європейського Союзу з 1 червня 2025 року… Їхні значні торгівельні бар’єри, ПДВ, безглузді корпоративні штрафи, немонетарні торгівельні бар’єри, валютні маніпуляції, несправедливі та необґрунтовані позови проти американських компаній та багато іншого призвели до торгівельного дефіциту в розмірі понад $250 млрд на рік, що є абсолютно неприйнятним», — написав президент США у своїй соцмережі Truth Social.
Однак 26 травня Трамп заявив, що вирішив скасувати своє рішення — після недільної розмови з президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн — і зазначив, що вирішив продовжити торгівельні переговори з ЄС до 9 липня.
Пізніше у Truth Social президент США написав, що це був «його привілей продовжити дедлайн».
Пізніше Урсула фон дер Ляєн у соцмережі X повідомила, що вона провела «хорошу розмову» з Трампом і зазначила, що «для досягнення хорошої угоди нам знадобиться час до 9 липня».