Про це йдеться на сайті Ради Європейського Союзу.

“Ці засоби масової інформації перебувають під постійним прямим чи опосередкованим контролем керівництва Російської Федерації і відіграють важливу роль у просуванні та підтримці агресивної війни Росії проти України, а також у дестабілізації сусідніх країн”, – повідомили у Раді ЄС. 

У Раді ЄС зазначили, що Росія систематично маніпулює медіа та інформацією, втручається і грубо викривлює факти, щоб виправдати та підтримати повномасштабну війну проти України, а також посилити дестабілізацію сусідніх країн і Євросоюзу. Вона неодноразово спрямовувала пропаганду та маніпуляцію фактами проти України й української влади, а також проти європейських політичних партій, особливо під час виборів.

Крім того, російська пропаганда спрямована проти громадянського суспільства, шукачів притулку, російських етнічних меншин, гендерних меншин і функціонування демократичних інститутів в ЄС та його державах-членах.

У своїх висновках від 21 та 22 березня 2024 року Європейська Рада підтвердила непохитну підтримку ЄС незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів та її законне право на самооборону від російської агресії. Вона також закликала до подальших кроків для послаблення здатності Росії продовжувати вести свою агресивну війну, у тому числі шляхом посилення санкцій.

Раніше повідомляли, що на території всіх країн Євросоюзу заборонять доступ до чотирьох інформаційних ресурсів російської пропаганди. Це рішення погодили посли ЄС.

Нагадаємо, що медіаплатформу Voice of Europe викрили у причетності до спроби російського втручання у вибори до Європейського парламенту. Віцепрезидентка Єврокомісії Вера Юрова наголосила, що обмеження щодо Voice of Europe увійдуть до 14-го пакета європейських санкцій проти Росії, над якими вже ведеться робота у Євросоюзі.

Окрім того, до санкційного списку можуть потрапити Віктор Медведчук та його соратник Артем Марчевський, який і є керівником Voice of Europe.

Що передувало

У кінці березня Чехія розкрила діяльність російської мережі, яка через платформу Voice of Europe намагалася вплинути на результати майбутніх виборів до Європейського парламенту.

Через Voice of Europe ці агенти підкуповували проросійських європейських політиків та поширювали пропаганду для дискредитації України та її прихильників в Європі.

У результаті Медведчук, якого чеські спецслужби звинуватили у фінансуванні цієї платформи, разом з її керівником Марчевським були об’єктом національних санкцій Чехії.