Про це пише Reuters з посиланням на заяву заступника міністра закордонних справ Ірану Казема Гарібабаді.

Іран провів переговори щодо своєї спірної ядерної програми в листопаді 2024 року з Великою Британією, Францією та Німеччиною.

Ці обговорення, перші після виборів у США, відбулися після того, як Тегеран обурився резолюцією, підтриманою європейськими країнами, яка звинуватила Іран у слабкій співпраці з ядерним наглядовим органом ООН. У відповідь на цю резолюцію Тегеран повідомив Міжнародному агентству з атомної енергії (МАГАТЕ), що планує встановити більше центрифуг для збагачення урану на своїх підприємствах.

Голова МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив агентству Reuters у грудні, що Іран прискорює збагачення урану до 60% чистоти, що наближається до приблизно 90%, рівня, необхідного для створення ядерної зброї. Тегеран заперечує наміри створювати ядерну зброю і наполягає, що його програма є мирною.

У 2018 році адміністрація Дональда Трампа вийшла з ядерної угоди з Іраном 2015 року та запровадила жорсткі санкції проти Ірану. Це спонукало Тегеран порушити обмеження угоди, зокрема відновивши запаси збагаченого урану, збільшуючи його чистоту та встановлюючи вдосконалені центрифуги для прискорення виробництва.

Непрямі переговори між адміністрацією президента США Джо Байдена та Тегераном щодо спроби відновити угоду зазнали невдачі. Однак під час своєї виборчої кампанії у вересні Дональд Трамп заявив: “Ми повинні укласти угоду, бо наслідки будуть катастрофічними. Ми повинні укласти угоду”.