Про це пише видання Reuters.

У Женеві в рамках Конференції з роззброєння генеральний директор департаменту контролю над озброєннями МЗС Китаю Сунь Сяобо закликав ядерні держави виконати свої “особливі та пріоритетні обов’язки” щодо ядерного роззброєння відповідно до Конвенції ООН.

Та закликав, що на Конференції з роззброєння необхідно визначити дорожню карту або графік для міжнародного правового інструменту. Він зазначив, що подібна угода повинна захистити неядерні держави від загрози ядерної зброї.

Держави, що володіють ядерною зброєю, повинні провести переговори та укласти договір про незастосування ядерної зброї першими одна проти одної або зробити політичну заяву з цього приводу.

Зазначається, що Росія та США мають найбільші у світі ядерні арсенали. Водночас Китай та Індія наразі є єдиними ядерними державами, які офіційно дотримуються політики “незастосування першими”.

Нагадаємо, що вчора стало відомо, що РФ готується до війни з Китаєм. У ЗМІ просочились деталі секретних “ядерних сценаріїв” Кремля. Критерії для потенційної ядерної відповіді варіюються від вторгнення ворога на територію РФ до більш конкретних тригерів, таких як знищення 20% російських стратегічних підводних човнів з балістичними ракетами.

Також, спеціальний представник уряду Китаю у справах Євразії Лі Хуей відвідає Україну, РФ і кілька країн Європи для вирішення військового “конфлікту”. Його візит відбудеться в березні.