Про це пише The Telegraph

Угорщина може підтримати західні санкції проти Росії, якщо Дональд Трамп використає їх як засіб покарання Володимира Путіна за те, що той не погодився на перемир’я в Україні.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан підтримує тісні стосунки як із Трампом, так і з Путіним, і раніше критикував та затягував санкції ЄС проти Москви через вторгнення в Україну.

Міністр закордонних справ Петер Сійярто заявив, що санкції ЄС проти Кремля були «сміховинними» та «невдалими», завдавши більшої економічної шкоди самій Європі, ніж Росії.

Проте він визнав, що Будапешт може змінити свою позицію, якщо Білий дім вирішить завдати удару по Кремлю після того, як Трамп пригрозив серйозними наслідками для російської економіки.

«Наше рішення в майбутньому буде визначатися обставинами в майбутньому», — сказав він на заході аналітичного центру Royal United Services Institute в Лондоні.

Трамп запропонував скасування європейських санкцій у переговорах із Путіним про часткове перемир’я в Чорному морі, попри те, що це не входить до його повноважень.

За даними The Telegraph, ЄС продовжує розробляти нові санкції проти Росії, а лідери блоку наполягають, що зараз — не час послаблювати тиск на Путіна.

Минулого тижня Трамп пригрозив Росії тарифами та заявив, що запровадить американські санкції, якщо не буде досягнуто мирної угоди, на тлі підозр, що Москва затягує переговори, аби захопити ще більше українських територій.

На запитання, чи підтримала б Угорщина санкції ЄС, якщо вони стали б частиною стратегії переговорів Трампа, Сійярто відповів, що сподівається, цього не знадобиться, і мир буде досягнутий.

«Якщо позитивний сценарій не реалізується, тоді ми муситимемо це обговорити», — сказав він.

«Ми надзвичайно вдячні президенту Трампу», — зазначив Сійярто, додавши, що світ є безпечнішим, коли Росія та США ведуть діалог.

Глава МЗС Угорщини розкритикував Брюссель за його реакцію на обрання Трампа і за нездатність оперативно домовитися з президентом США, щоби уникнути 20-відсоткового тарифу для ЄС.

Сійярто заявив, що Будапешт виступав проти того, щоб ЄС відповідав США власними тарифами у відповідь після запровадження мит.

«Ми хочемо переговорів, а не контрзаходів», — сказав він.

Сійярто також попередив, що Угорщина накладе вето на вступ України до ЄС, якщо Київ не змінить закони, які обмежують викладання іноземних мов у школах. За його словами, це ускладнює вивчення угорської мови для етнічних угорців в Україні.

Правляча консервативно-націоналістична партія Угорщини “Фідес” була ізольована в Європі через свої заклики до перемир’я в Україні задовго до обрання Трампа минулого року.

Партія також зазнає тиску з боку Брюсселя через наступ на права ЛГБТ+, серед звинувачень у згортанні демократичних стандартів та свобод ЗМІ.

Сійярто заявив, що обрання Трампа стало «величезною зміною». До цього, за його словами, «міжнародний ліберальний мейнстрим правив усім у Європі».

«Президент Трамп переміг і відкрито виступає проти цієї ліберальної гегемонії по всьому світу», — сказав Сійярто, захищаючи «війну з прогресивізмом» в Угорщині.

Нещодавно Угорщина заборонила гей-парад та планує внести зміни до конституції, щоб офіційно визнавати лише дві статі. У січні Трамп підписав указ, який також визначає лише дві гендерні ідентичності.

«Нам байдуже, закохуєшся ти в чоловіка, жінку чи обох», — сказав Сійярто. «Це твоя справа, але ми хочемо захистити наших дітей від дедалі агресивнішої ЛГБТ-пропаганди. Ми хочемо захистити дітей від того, щоб ЛГБТ-організації заходили до шкіл і дитсадків і говорили Петрові: “Ти, Петре, якщо хочеш — можеш бути Петра”».