Про це повідомив голова Мінагрополітики Віталій Коваль.
Початок роботи GVS – перший крок імплементації стратегічної угоди про сторічну співпрацю між Україною та Великою Британією, підписаної минулого тижня.
Пілотний запуск системи відбудеться у Литві – в порту Клайпеда, який стане ключовим хабом для перевірки походження української агропродукції.
GVS дозволить ідентифікувати викрадене зерно та зупиняти його незаконне транспортування. Для ідентифікації зерна Британія передає базу даних і технології, що дозволяють визначити місце вирощування та збирання зерна.
Україна та Британія почала розробляти систему боротьби із незаконним вивезенням українського зерна ще у 2022 році. Литва приєдналася до розробок на початковому етапі та погодилася впровадити систему ідентифікації у своїх портах, щоб не допустити перевалки вкраденого Росією українського зерна.
Наприкінці минулого року було підписано перший варіант GVS, яким Литва підтвердила намір запровадити перевірку зерна у своїх портах.
Нещодавно Гітанас Науседа назвав рішення російської влади перейменувати музей литовського письменника Крістіонаса Донелайтіса «черговою спробою переписати історію».