Про це заявив міністр оборони України Рустем Умєров, який очолює українську делегацію у Стамбулі, після перемовин з радниками лідерів США, Франції, Німеччини та Великої Британії.

«Скоординували наші позиції з колегами напередодні сьогоднішньої зустрічі з російською делегацією в Стамбулі. Українська сторона підтвердила свою відданість мирним зусиллям, підкреслюючи конструктивні кроки, зроблені в останні тижні та місяці. Ми готові до повного та безумовного припинення вогню, про що зазначали раніше під час зустрічей у Джидді та Ріяді з нашими американськими партнерами. Україна готова до прямих переговорів на найвищому рівні. Сьогодні ми прибули до Стамбула, щоб знайти реальні шляхи до стійкого та справедливого миру», – розповів Умєров.

Він наголосив, що мир можливий лише за умови, що Росія виявить готовність до конкретних дій, серед яких — повне припинення вогню на принаймні 30 днів та здійснення гуманітарних кроків, таких як повернення насильно депортованих українських дітей та обміни військовополоненими за формулою «всіх на всіх».

«Вдячні нашим партнерам — США, Франції, Великій Британії та Німеччині — за їхню підтримку у просуванні мирного процесу. Також вдячні Туреччині за сприяння в організації сьогоднішньої зустрічі та за створення платформи для переговорів, а також за активну участь у досягненні справедливого миру для України», – сказав міністр оборони.

Керівник ОП Андрій Єрмак перед зустріччю делегацій України та РФ заявив, що всі спроби росіян привʼязати сьогоднішній день до 2022 року не спрацюють.

«Росіяни хочуть будувати асоціації з 2022 роком. Але все, що повʼязує з цим перемовини — це виключно місто Стамбул. І нічого більше», – зазначив він.

Як повідомлялося, у Стамбулі перед переговорами з росіянами відбулася зустріч міністра оборони України Рустема Умєрова, керівника Офісу Президента Андрія Єрмака та міністра закордонних справ Андрія Сибіги зі спеціальним представником Президента Сполучених Штатів Америки Кітом Келлогом, радником Прем’єр-міністра Великої Британії з питань національної безпеки Джонатаном Пауеллом, радником канцлера Німеччини з питань зовнішньої політики та безпеки Гюнтером Зауттером та дипломатичним радником Президента Франції Еммануелем Бонном.