Про це він розповів у своєму вечірньому відеозверненні.

Зараз є 7 безпекових угод з країнами “сімки“. Загалом уже 17 угод — вони всі підписані. Готуємо ще 10 угод до підписання.

Упродовж свого візиту до Італії, де глава держави зустрічався із представниками країн G7, Україна підписала дві безпекові угоди — з Японією та США.

Так, офіційний Токіо зобов’язався надати Україні 4,5 млрд доларів допомоги упродовж 2024 року. Окрім цього, держави домовилися співпрацювати в оборонній, гуманітарній, технічній і фінансовій галузях, працювати заради реалізації пунктів «формули миру», санкцій проти Росії та притягнення її до відповідальності.

Зі США Україна домовилася про підтримку в розбудові багаторівневої та інтегрованої системи протиповітряної та протиракетної оборони, зокрема спираючись на системи Patriot.

Також Вашингтон координуватиме з Києвом і союзниками модернізацію Повітряних сил України та закупівлю ескадрилей сучасних винищувачів четвертого покоління (включно з літаками F-16, але не обмежуючись ними).

Крім того, угода фіксує основні напрями довгострокової допомоги США щодо економічного відновлення, впровадження реформ і продовження підтримки «формули миру» Володимира Зеленського.

Безпекові угоди — гарантія для України

У 2023 році, на полях липневого саміту НАТО у Вільнюсі, лідери «Великої сімки» (G7) погодили Спільну декларацію про підтримку України. Країни зазначили, що кожна із них працюватиме з Україною над конкретними двосторонніми довгостроковими зобов’язаннями та домовленостями у сфері безпеки. Україна своєю чергою взяла на себе зобов’язання щодо реформ.

До цієї ініціативи долучилися понад 20 країн. Велика Британія стала першою країною, яка уклала остаточну угоду. Відтоді двосторонні угоди з Україною підписали ще 14 країн: Німеччина, Данія, Франція, Італія, Канада, Нідерланди, Фінляндія, Латвія, Іспанія, Бельгія, Португалія, Швеція, Ісландія та Норвегія.