Про це повідомив гендиректор державної судноплавної компанії «Українське Дунайське пароплавство» Дмитро Москаленко.

У березні наступного року в Констанці планується запуск додаткової якірної стоянки для української агропродукції. Домовленість про це досягнута в Румунії на зустрічі щодо нарощення експортної спроможності українських портів Дунаю.

За його словами, обговорення створення якірних стоянок з румунськими колегами розпочали ще у вересні. Наразі завдяки відкриттю портів Одеси потік агропродукції через Придунав’я зменшився. Однак питання «резервного» напрямку експорту агропродукції не втратило актуальності, а Дунай може знову перетворитись на основний.

Москаленко наголошує, що за січень та лютий румунська сторона обіцяє провести тендер та напрацювати нормативну базу, щоб вже у березні ввести стоянку в експлуатацію.

Крім того, було домовлено з Румунією про онлайн-чергу на обробку барж у Констанці, що дозволить зробити роботу більш прогнозованою.

Простої барж у Констанці – це додаткові витрати для власників вантажу і катастрофічна втрата ефективності використання флоту.

Нагадаємо, Швеція додатково виділить понад 8 мільйонів євро на реалізацію ініціативи «Зерно з України» (Grain From Ukraine). Її метою є транспортування українського зерна до найбідніших країн.