Про це заявив міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде, передає РБК-Україна.

За його словами, це посилить потенціал України для ударів за лінією фронту.

“Я переконаний, що Україна має посилювати й свій ударний потенціал, завдавати ударів за лінією фронту. І це одна з причин, чому ми дуже раді долучитися до коаліції щодо F-16, де ми будемо передавати норвезькі F-16, які оновлені, які в хорошій формі”, – зазначив він.

Еспен Барт Ейде зауважив, що Норвегія разом з данськими й нідерландськими колегами проводить підготовку українських пілотів.

“І, можливо, там будуть навіть більш дальні ударні можливості, які зараз дуже важливі для України”, – додав він

Відповідаючи на питання щодо кількості літаків, Ейде зазначив, що Норвегія співпрацює зараз із Данією, Нідерландами, Сполученим Королівством.

“Там буде значна кількість. Коли ви питаєте, скільки буде від Норвегії (F-16- ред.), не можу вам сказати точну кількість, бо там, в тому числі й літаки, які оновлені, в кращій бойовій формі та деякі фюзеляжі, які можна також використовувати для ремонту. Буду тут обережним. Не скажу точну кількість”, – сказав міністр.

Ейде повідомив, що має досвід в обороні і знає, що F-16 – дуже потужна платформа, і все залежить від того, як її оснастити.

“Бо це дуже просунута технологічна платформа, але головне ще і система озброєння, яку можна навісити на платформу. Тому разом як система це буде доволі значний внесок. Тому літаки, які будуть у льотній здатності, вони будуть із найновішим озброєнням”, – додав посадовець.