Про це пише The Telegraph.
Хоча Трамп вже припинив балачки про “мир за 24 години”, від його команди досі лунають обіцянки про мир через “100 днів”, або “за кілька місяців”. Як зазначається у публікації, такі спроби точно визначити час закінчення війни викликають занепокоєння у Києві.
“Суть у тому, що тут не можна приймати простих швидких рішень. Ініціативу треба контролювати. Її не можна віддавати Росії“, — каже радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк.
У той час як російська армія повільно просувається на Донбасі, Україна реалізує свою ключову стратегію далеко за лінією фронту, кажуть українські чиновники. Йдеться про далекобійні удари українських дронів по ключових об’єктах російського ВПК та нафтоперероблення.
Подоляк наголошує, що ці удари мають значний вплив на російську економіку, найбільшу вразливість Путіна. За його словами, є життєво важливим, аби Кремль ішов на переговори через те, що його змусили, а не він сам так вирішив.
“46% російського нафтопереробного сектору перебуває під ударом або в зоні дії української зброї. Це означає, що Росія поступово втрачає значну частину цього ключового сектора своєї економіки. Крім того, ми також завдаємо ударів по ключовій військовій інфраструктурі у європейському регіоні Росії. Нам потрібно бути в змозі підтримувати такий тиск, якщо ми хочемо вступити в переговори з позиції сили. Тільки якщо Росія зазнає втрат, вона буде готова вести змістовні переговори“, – зауважив Подоляк.
Ефективність ударів по гаманцю Путіна
Як зазначає The Telegraph, теоретично, удари по російських НПЗ є ефективними, але точні збитки від таких атак залишаються незрозумілими, оскільки РФ тримає в секреті більшу частину своїх даних про видобуток нафти. Однак, як повідомило журналістам джерело в українській розвідці, Росія здебільшого здатна відновлювати свої нафтові об’єкти «протягом тижня», і тільки додаткові постачання західних ракет і посилення санкцій «змусять Путіна переглянути плани».
У The Telegraph сумніваються, що заклики України знайдуть підтримку в нової адміністрації США. Водночас українські чиновники сподіваються, що, якщо Трампа не переконають надати необхідну підтримку, його вдасться вмовити не відмовлятися від України повністю.
Раніше повідомлялося, що більшість лідерів ЄС — за винятком прихильників Росії зі Східної Європи — чітко дали зрозуміти, що хочуть уникнути обмеженого форуму в стилі Мінська, який виключає широке коло інтересів усього блоку.