Про це пише Reuters.
Агентство отримало в розпорядження документ, у якому Україна закликає ЄС зайняти більш агресивну і незалежну позицію щодо санкцій.
Серед 40 сторінок рекомендацій є заклики ухвалити законодавство, щоб прискорити вилучення активів у підсанкційних осіб і передати їх Україні.
Також Київ просить націлитися на іноземні компанії, що імпортують технології в Росію, і ввести вторинні санкції проти покупців російської нафти. Це, як пише Reuters, може торкнутися Індії та Китаю, чого Європа раніше намагалася уникати.
У документі також міститься заклик розглянути можливість використання принципу більшості під час ухвалення рішень щодо санкцій, щоб не допустити блокування з боку таких країн як Угорщина і Словаччина.
Україна наголошує, що Європа може посилити тиск на РФ, враховуючи, що Вашингтон вагається. При цьому чиновники в Києві турбуються, що відмова США від посилення санкцій може вплинути на єдність у Європі.
«Вихід Америки з режиму санкцій (став би) величезним ударом по єдності ЄС. Величезним», — заявив агентству Reuters високопоставлений чиновник українського уряду.
Хоча Європа не зможе повністю замінити санкції США через домінування долара, проте її твердість не дасть змоги Росії повернути значну кількість інвестицій, вважають аналітики.
Раніше повідомлялося, що президент США Дональд Трамп після розмови з диктатором Володимиром Путіним 19 травня фактично відмовився посилювати санкції проти Москви. NYT з посиланням на джерело в Білому домі писала, що нові санкції можуть перешкоджати діловим можливостям США і РФ, а Трамп хоче максимізувати їх.
За даними джерел Reuters, Трамп після розмови з Путіним заявив європейським лідерам та Україні, що не хоче запроваджувати нові санкції зараз, щоб дати час для переговорів.