Під час технічних переговорів українську делегацію очолить міністр оборони Рустем Умєров разом із командою спеціалістів, які підготують перелік об’єктів інфраструктури.

Глава держави також нагадав, що Україна від початку підтримала пропозицію США про безумовне припинення вогню, оскільки це не потребує додаткових технічних зустрічей.

«Він (Трамп — ред.) мені передавав, про що вони говорили з Путіним. Саме про те, щоби не бити ракетами та іншою далекобійною зброєю по енергетичних обʼєктах та іншій цивільній інфраструктурі», — сказав Зеленський.

ООН не матиме мандату для захисту України у разі нового нападу Росії, повідомив президент. Глава держави також додав, що ООН не може гарантувати безпеку України від повторного вторгнення, тому цей варіант не розглядається як альтернатива іншим гарантіям.

Водночас гарант вважає, що ефективною гарантією безпеки може стати миротворчий контингент із повним військовим забезпеченням: ППО, потужною армією, літаками, кораблями та розвідкою від партнерів.

За таких умов росіяни, ймовірно, не наважаться повторно атакувати.

Зеленський анонсував важливі переговори з Макроном наступного тижня. Президент підтвердив підготовку нового саміту «Коаліції охочих», де обговорюватимуть миротворчий контингент, підтримку України та подальші кроки для досягнення миру.

Які ще тези озвучив президент України на пресконференції з президентом Чехії Петером Павелом:

  •  Зеленський підтвердив участь міністра оборони Рустема Умєрова у перемовинах у Саудівській Аравії 24 березня.
  • “Я не можу вам сказати, чим закінчиться зустріч в Саудівській Аравії. Я думаю, що було б добре, щоб зустріч закінчилась якимось результатом, який наблизить нас до повного припинення вогню”.
  •  Україна від початку підтримала пропозицію США про безумовне припинення вогню.

У моніторингу виконання ceasefire можуть допомогти Британія, Франція та США.

Але президент зауважив, що питання контролю припинення вогню поки залишається відкритим. Мовляв, Росія неодноразово порушувала подібні домовленості.

Зеленський натякнув на Угорщину, заявивши, що євроінтеграція України гальмується через позицію окремого члена ЄС

«Україна виконує свої зобов’язання щодо вступу, і процес переговорів має цьому відповідати».

Україна очікує від зустрічі із США результату, який наблизить нас до припинення вогню, сказав Зеленський.

“Першим кроком може бути — і саме через це технічна зустріч — це тиша в небі або умови, які проговорював президент Трамп — він мені передавав, про що вони говорили з Путіним — саме про те, щоби не бити ракетами та іншою далекобійною зброєю по енергетичних обʼєктах та іншій цивільній інфраструктурі. Є питання “інша цивільна інфраструктура” — що це та яка кількість обʼєктів. Тому, я думаю, наша сторона, технічна команда буде готова зі списком цивільних обʼєктів, обʼєктів ненападу — як ми це бачимо”, — заявив він на зустрічі з президентом Чехії Петром Павелом.