Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що Україна на переговорах з Росією пропонує створити у себе «швейцарську» модель армії з певним обсягом резервів, які проходять постійні навчання. Про це він сказав в інтерв’ю «Медузі».

«Ми маємо формулу, яку ми поклали на стіл переговорів, — українська модель гарантій безпеки. Вона передбачає, що не буде двостороннього договору Росія — Україна. Буде багатосторонній договір, пакетна угода, в якій візьме участь низка країн — їх кількість ще обговорюється. П’ять чи сім країн (…) Ми хочемо, щоб країни-партнери, які підписуватимуть з нами гарантії безпеки, мали такі ж можливості, як Російська Федерація. І з звичайного, і з ядерного озброєння.» — почав Подоляк.

Далі Подоляк розповів про «швейцарську» модель армії.

«Це оптимальна модель для такої країни як Україна при нейтральному статусі. Деталі, тобто чисельність збройних сил, як вони будуть розгорнуті — це все саме проговорюється. Пріоритет тут — інтереси України, яка буде ключовою країною як постраждала від прямої агресії», — сказав Подоляк.

Зауважимо, що на запитання про готовність України обговорювати статус територій Криму та “Л/ДНР” Подоляк не відповів.

Армія Швейцарії формується за змішаним принципом: за рахунок загального призову та за рахунок добровольців, які формують офіцерський та унтер-офіцерський склад, а також основу Військово-повітряних сил. Призовники (чоловіки віком від 18 до 33 років) проходять військове навчання у кілька етапів; вони формують резерв. Збройні сили налічують шість бригад, у них є ескадрилья Військово-повітряних сил, авіабаза та озерна флотилія.

Також Подоляк в інтерв’ю WP Wiadomości заявив, що для убезпечення від чергового порушення Росією міжнародного права та договорів Україна хоче детально прописати в мирній угоді конкретний план виходу російських військ, юридично це вивірити, а також здобути підтримку міжнародних партнерів.

На його думку, вторгнення росії показало, що всю архітектуру європейської безпеки необхідно переглянути. Саме тому Україна хоче завершити війну з новою коаліцією, здатною зупинити росію, якщо та знову захоче на когось напасти.

«У майбутньому на основі сьогоднішньої глобальної кризи буде створено абсолютно новий альянс, який гарантуватиме безпеку усієї Європи», — наголосив Подоляк.

Радник керівника ОП заявив, що Україна не погодиться на компроміси, які будь-яким чином могли б зашкодити її інтересам. Подоляк додав, що Україна, попри всю складність цього процесу, має йти на переговори з росією, оскільки воювати спільно з нашою державою більше ніхто не хоче.

Фото: Фейсбук