Про це розповів торговий представник України Тарас Качка.

Він зустрівся з міністром розвитку та технологій Польщі Кшиштофом Гетьманом та міністром сільського господарства Чеславом Секерським.

Переговори тривали 4 години, втім, за словами торгпреда, вони «змогли порозумітися».

Ми працюємо над конструктивним рішенням, як розблокувати кордон і врахувати інтереси фермерів Польщі та України. Це не просто, але можливо, — зазначив Качка.

За його словами, пропозиції прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля щодо деблокади кордону є важливими для того, щоб побудувати взаєморозуміння.

Прокоментував він й висловлювання польського прем’єра Дональда Туска.

За всі чотири години переговорів опція закриття кордону не згадувалась. Як досить чітко сказав прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск — це було б дуже болючим рішенням для наших економік, — каже торговий представник.

Він уточнив, що припинення торгівлі, яка в річних параметрах становить 11,7 млрд доларів, навіть на день — це надто болісно. І це не кажучи про транзит.

Поки що без деталей, але конструктивне рішення можливе. Тому всіх заохочую повністю й уважно прочитати заяву Дональда Туска — з усіма елементами риторики та пунктуації. Новинні заголовки можуть ввести в оману. У цю хвилину як ніколи — зберігатимемо спокій і наполегливо працюємо, — зазначив Качка.

Нагадаємо, що раніше прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск на пресконференції заявив, що між країнами ведуться переговори про повне закриття кордону з Україною.