Про це заявив премʼєр Денис Шмигаль в ефірі телемарафону.

Він зазначив, що документ має назву «Угода про встановлення правил та умов інвестиційного фонду відбудови України».

«Це попередній договір, який передбачає створення інвестиційного фонду для відбудови України, де Україна і США на рівних будуть управляти цим фондом, наповнювати його. (…) Ця угода напряму привʼязана до гарантій безпеки. Ані президент, ані уряд не будуть розглядати цю угоду у відриві від гарантій безпеки для України», — сказав Шмигаль.

За його словами, пункт 10 угоди говорить про те, що вона «становить невіддільний елемент архітектури двосторонніх і багатосторонніх угод, а також конкретних кроків для встановлення тривалого миру, зміцнення економічно-безпекової стійкості й відображення цілей, визначених у преамбулі. (…) Уряд США підтримує зусилля України отримати гарантії безпеки, необхідні для створення тривалого миру».

Шмигаль наголосив, що гарантії безпеки для України — це план перемоги президента Володимира Зеленського. Він додав, що сьогодні уряд розгляне текст угоди та уповноважуватиме міністрів для подальшого підписання.

«Внесок України (у фонд) — це частина наших майбутніх доходів. Що дуже важливо — не теперішніх чи попередніх (доходів), ця угода про майбутнє. Мова про майбутні доходи, отримані від ренти або ліцензії на корисні копалини, від дивідендів на обʼєкти інфраструктури, яка використовується для транспортування або видобування відповідних корисних копалин. 50% від таких доходів ми будемо вкладати в цей спільний зі США фонд відновлення України», — пояснив премʼєр-міністр.

Він додав, що США також будуть робити внески у фонд, не уточнивши, про яку суму йдеться. Фонд інвестуватиме отримані кошти в розвиток України — у відновлення та безпеку.

Шмигаль наголосив, що угоду остаточно підписуватимуть вже після того, як Зеленський та Трамп домовляться про те, як її підлаштують до гарантій безпеки для України.

Нагадаємо, за словами президента США Дональда Трампа, президент Зеленський приїде до Вашингтона 28 лютого, аби підписати угоду про корисні копалини. Планується, що фонд інвестуватиме в проєкти в Україні. Щодо гарантій безпеки — що проєкт угоди містить посилання на «безпеку», але не вказує прямо на роль США, розповів український посадовець AFP.

Повний текст угоди доступний тут.