Про це заявив Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на форумі “Україна. Рік 2024”.

Зазначається, що вся урядова команда працює над збільшенням виробництва. Зокрема, за 2 перші місяці року, за словами Федорова, законтрактовані сотні тисяч дронів.

90% усіх БПЛА на фронті – українські. Вже понад 200 компаній виробляють безпілотники в Україні. Ціль в 1 млн дронів на рік буде виконана. Випробування українського аналога “Ланцета” проходять успішно.

Мінцифри також зазначив, що крім FPV-дронів, будуть нарощувати виробництво розвідувальних літаків, ударних коптерів, далекобійних дронів-камікадзе. човни, наземні платформи, РЕБ.

 У нас ніколи не буде стільки людей, скільки є в Російській Федерації. Але в нас є 300 тисяч інженерів, у нас уже є 200 компаній, які виробляють тільки БпЛА. Це наша перевага, яку потрібно масштабувати. Швидкість — це наша конкурентна перевага.

Окрім того, міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін під час форуму додав, що Україна попросила в західних партнерів підтримки у фінансуванні місцевого виробництва.

Є зобов’язання передати 1 мільйон дронів. Найкраще це зробити в місцевих виробників.

Конференція “Україна. Рік 2024”: що відомо

У Києві, 25 лютого, проходить конференція “Україна. Рік 2024”.

У межах заходу виступатимуть представники військового-політичного керівництва держави та урядовці.

Ключові теми дискусій: війна, розвиток оборонно-промислового комплексу, економіка, геополітичні відносини, відбудова.

Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що план на 2024 рік готовий. Він також зазначив, що міністерство координує роботу зі спорудження фортифікацій і на сьогодні вже вдалося обладнали кілька тисяч опорних пунктів та вогневих позицій.

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін наголосив, що українська оборонна промисловість за 2023 рік виросла у шість разів. Більша частина цих спроможностей вже законтрактована. Він також пообіцяв, що українці “частіше чутимуть про наземні дрони”.