В Україні закликали владу Бразилії заарештувати російського диктатора Володимира Путіна, якщо він візьме участь у саміті G20.

КИЇВ24
Російський диктатор Володимир Путін. Фото: Getty Images.

Про це у новому інтерв’ю заявив генеральний прокурор України Андрій Костін, інформує видання Reuters.

Посадовець зауважив, що, за даними розвідки, Володимир Путін може відвідати саміт Великої двадцятки у Бразилії наступного місяця.

Через це він закликав бразильську владу виконати ордер на його арешт, якщо кремлівський очільник дійсно прибуде на захід.

Я щиро сподіваюся, що Бразилія заарештує його, підтвердивши свій статус демократії та держави, що керується верховенством права.

За його словами, якщо цього не зробити, це ризикує створити прецедент, за яким лідери, звинувачені у злочинах, зможуть безкарно подорожувати світом.

Зазначимо, що Бразилія надіслала Путіну стандартне запрошення на зустріч групи G20 18-19 листопада 2024 у Ріо-де-Жанейро, але не отримала жодної відповіді.

Позиція Бразилії щодо війни в Україні

Нагадаємо, президент країни Луїс Інасіо Лула да Сілва 17 вересня 2024 року заявив, що Бразилія не може нині стати на чийсь бік у війні між Україною та Росією. На його думку, ті, хто зараз шукає діалогу, повинні були робити це раніше.

Для Бразилії важливо сказати, що ми хочемо миру, ми не хочемо війни. Ті, хто хоче поговорити з нами зараз, могли б поговорити з нами до початку війни.

Глава держави додав, що Бразилія вже засудила російське вторгнення, однак також наполягає на мирному розв’язанні «конфлікту», прагнучи уникнути участі у військових діях.

Китай та Бразилія створили платформу «Друзі миру» для завершення війни в Україні

27 вересня 2024 року Китай оголосив про те, що спільно із Бразилією та країнами Глобального Півдня створює платформу «Друзі миру», яка має на меті врегулювати війну в Україні. За словами очільника китайського МЗС Ван Ї, «Друзі миру» стануть таким майданчиком, який «прагне до інклюзивного діалогу, а не створює конкуренцію чи конфронтацію».

27 вересня 2024 року Угорщина приєдналася до «Друзів миру». До китайсько-бразильської групи також запросили Швейцарію і Францію.

Які пункти містить консенсус Китаю та Бразилії:

  • дотримання принципів деескалації, уникнення провокацій, розширення зон бойових дій і загострення на фронті;
  • діалог і переговори як єдиний спосіб виходу з військового конфлікту;
  • підтримка міжнародної мирної конференції, яку визнають як Росія, так і Україна. Така конференція має відбутися за участю РФ і з чесним обговоренням усіх мирних планів;
  • гуманітарна допомога, захист мирних жителів і заборона на обстріли цивільних об’єктів;
  • неприйнятність використання ядерної, хімічної та біологічної зброї, нападів на атомні станції;
  • заклик протистояти поділу світу на ізольовані групи.
Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
Більше новин