Про це пише Politico.

Києву загрожують щоденні відключення електроенергії, пише видання з посиланням на директора Центру досліджень енергетичної галузі Олександра Харченка. Атаки на атомні електростанції України будуть особливо серйозними, вважає експерт.

Україна та її партнери зараз намагаються запобігти найгіршим наслідкам. Експерти наголошують: більш ефективними, ніж додаткова енергія, є додаткове постачання ППО та запасні частини.

Тільки наприкінці серпня Росія випустила понад 200 ракет і дронів по об’єктах енергетики, завершивши кампанію, яка скоротила потужність виробництва електроенергії в Україні більш ніж на 9 ГВт, за словами Геннадія Рябцева, головного наукового співробітника Національного інституту стратегічних досліджень України та експерта з енергетичного ринку. Це втрата восьми електростанцій і понад 800 об’єктів теплопостачання.

“Найреалістичніший сценарій”, з яким країна зіштовхнеться цієї зими, за словами Рябцева, включає обмеження “постачання електроенергії для промисловості та домогосподарств на 8-14 годин на день”.

“Я дуже хвилююся”, — сказала Вікторія Гриб, незалежна українська депутатка, яка очолює підкомітет парламенту з питань енергетичної безпеки. “Ситуація дійсно критична, і я сподіваюся, що міжнародні партнери нададуть нам допомогу якомога швидше”.

Це оцінка, яку поділяють союзники України, поки Київ звертається до них із закликом про негайну допомогу.

“Ми очікуємо дуже сувору зиму”, — сказав один високопосадовець зі Сполучених Штатів, якому було надано анонімність для відкритої розмови. “Люди будуть гинути у своїх домівках, тому що Росія руйнує енергетичну інфраструктуру”.

Також видання публікує графіки найбільш вразливих регіонів, запасів газу і виробництва електроенергії.

Що каже влада

Раніше член наглядової ради “Центренерго” прогнозував, що відключення світла почнуться вже цього тижня, але у самій компанії назвали такий прогноз “особистою думкою”, яка не збігається з позицією “Центренерго”.

Станом на 1 листопада підстав для запровадження графіків обмеження споживання для населення немає, зазначили в “Укренерго”.

Вранці 4 листопада “Укренерго” поінформувало, що споживання світла “має тенденцію до зростання через відчутне зниження температури повітря в усіх регіонах”. Тому просять не вмикати одночасно кілька потужних електроприладів у вечірні години — з 16:00 до 21:00.