Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо уточнення діяльності Українського інституту книги з підтримки розповсюджувачів видавничої продукції та надання державної допомоги на придбання книг.

Про це йдеться на сайті парламенту у хронології розгляду проєкту закону № 11251.

Згідно із законом, допомога надається: протягом року з дня досягнення громадянином України 18- річного віку; при народженні дитини — одному з батьків або іншим законним представникам дитини протягом року з дня її народження.

“Отже, вже цього року українці, яким з 1 січня 2024 року виповнилось 18 років, отримають сертифікат в “Дії” на суму 908 грн на електронні / паперові / аудіальні / для осіб з порушенням зору книжки”, — прокоментувала заступниця голови Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.

За її словами, витрачені гроші з рахунків нашої молоді перейдуть на підтримку українських видавців. “Видавництва, за попередніми підрахунками, зможуть за ці гроші видати додатково 1,5 – 2 млн примірників”, — додала вона.

У законі прописано порядок надання субсидій. Державна субсидія надається у розмірі орендної плати, сплаченої за квартал, але при цьому розмір державної субсидії не може перевищувати: 20 відсотків загальної вартості книговидавничої продукції, реалізованої розповсюджувачем книговидавничої продукції через спеціалізований магазин для торгівлі книгами, що розміщений в об’єкті оренди.

На це з бюджету виділили 307 млн гривень.