Мобільні оператори мають забезпечити 25% мереж генераторами, щоб вони працювали 72+ години без світла. Про це повідомляється у пресрелізі Міністерства цифрової трансформації.
“Президент поставив завдання – стабілізувати ситуацію з мобільним зв’язком та інтернетом під час знеструмлень”, – йдеться у заяві Михайла Федорова, віцепрем’єр-міністра з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністра цифрової трансформації.
Серед рішень, які вже ухвалили:
- оновлено вимоги НЦУ. Тепер мобільні оператори повинні забезпечити 25% мереж генераторами, щоб вони працювали 72+ години без світла, інша частина мобільної мережі має працювати 10 годин на акумуляторних батареях. Акумулятори працюють за принципом повербанка – живлять базові станції під час знеструмлень;
- посилена перевірка за виконанням вимог. Оператори щоквартально будуть давати апдейти щодо ситуації НЦУ, а НКЕК їх перевірятиме;
- розроблена постанова №352, яку вже ухвалено регулятором. Так оператори зможуть подати заявку в Обленерго, щоб установа модернізувала свої мережі, які йдуть до базових станцій. Це дасть змогу швидше заряджати акумулятори.
Також були узгоджені обʼєкти, які повинні мати безперебійне живлення: ОВА передадуть відповідний перелік до Обленерго. Серед інших рішень – ухвалення в парламенті законопроєкту про скасування мита та ПДВ на ввезення акумуляторів і генераторів.
На додаток до цього продовжується робота над бронюванням військовозобовʼязаних співробітників ремонтних бригад, які будуть реагувати на виклики. Пізніше можна буде повідомити в Дії про проблеми зі звʼязком, навіть якщо абонент буде в офлайн-режимі.
Нагадаємо, що через тривалі відключення світла рівень мобільного та інтернет-звʼязку в Україні стає дедалі гіршим. Для боротьби з цим у Держспецзвʼязку зобовʼязали операторів до 1 жовтня 2024 року встановити не менше 60% базових станцій операторів повинні бути забезпечені автономним резервним живленням, щоб відповідати новій нормі. До 1 листопада – 70%, до 1 грудня – 80%, а до кінця січня 2025 року – не менше 100%.