Про це повідомив очільник Міністерства цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Тепер власники зруйнованого житла можуть використати житлові сертифікати в «Дії» для купівлі нової домівки. Раніше з нього можна було дізнатися суму компенсації та термін дії, зараз за ці кошти можна придбати нове житло

Для того, щоб скористатися послугою, треба спочатку обрати житло, домовитися з продавцем, оновити «Дію» у розділі «єВідновлення», відкрити вкладку «Сертифікати на житло» і натиснути «Забронювати кошти». Впродовж пʼяти робочих днів має надійти підтвердження, що гроші заброньовані.

Для оформлення угоди купівлі-продажу буде 30 днів. Якщо людина не встигає, то зможе повторно подати заяву на бронювання грошей. Купувати житло можна в новобудові або на вторинному ринку, а також проінвестувати в будівництво.

Угоду купівлі-продажу зможуть оформити нотаріуси з доступом до Реєстру пошкодженого та знищеного майна. За пʼять днів гроші надійдуть продавцю житла. Якщо вартість житла вища, ніж сума компенсації, різницю можна доплатити власними коштами.

Перед тим як бронювати гроші за сертифікатом «єВідновлення», треба переконатися, що ви припинили право власності на знищений обʼєкт нерухомості. Це роблять у ЦНАП або в нотаріуса. Якщо цього не зробити, то сертифікат не вдасться використати.

Раніше також повідомляли, що у 2024 році в Україні можуть запровадити компенсації за пошкоджене житло, яке знаходиться на тимчасово окупованих територіях. Нагадаємо, поки що в Україні запровадили лише компенсацію за житло, яке знаходиться на підконтрольній українському Уряду території.