Про це вона розповіла в ефірі КИЇВ24. 

Я зв’язалася з музеєм у Чугуєві, в яких були копії метричних книг родини Рєпіна, де було підтвердження, що вони народилися саме тут. Це був ключовий аргумент, який вплинув. Це комплекс внутрішніх та мистецьких речей. Але основне, на що зараз посилається головний куратор Фінського музею, це те, що вони отримали цю інформацію. Вони могли легко отримати її раніше, але просто бажання такого не було. Всі обставини так склалися.

Журналістка пояснила, що це прерогатива Міністерства культури, яке “має більш потужно працювати на міжнародну авдиторію”.

Мають підключатися всі, хто має канали.

 На думку журналістки, Міністерство культури та інформаційної політики повинне займатися поверненням українського мистецтва.

У 2021 році фінський музей у співпраці з Третьяковською галереєю та Музеєм російського мистецтва провів велику виставку робіт Рєпіна. На ній розповідалося про те, що художник народився на території сучасної України, але представляли його як росіянина. Відтоді українці зверталися до музею з наміром відновити історичну справедливість.

Рішення про зміну національності Рєпіна зайняло в фінського музею близько двох років з часу перших звернень після виставки у 2021-му. Тоді фінський музикант українського походження Лукас Стасевський наголошував, що на виставці в Атенеумі бракує інформації про широкі зв’язки Рєпіна з українською культурою.