Про це розповів журналіст «Голосу Америки» Остап Яриш в ефірі телеканалу «Київ». 

Коментуючи майбутні навчання українських бійців на новій західній техніці, зокрема F-16, експерт зазначив, що їхню тривалість важко спрогнозувати. Втім, наші захисники досить швидко опановують нові навички.

«Ми почули щойно заяви від американського міністра оборони Ллойда Остіна про те що вже найближчими тижнями мають розробити програму цих тренувань. Скільки тренування може тривати наразі точних часових рамок не озвучують, перед тим ми бачили різні припущення – казали 6 місяців, казали 4 місяців. Однак, відзначають доглядачі що в принці коли йдеться про тренування на західній техніці то українські військові завжди демонструють вміння доволі високого рівня й часто перевершують очікування американських інструкторів. Будемо дивитися й бачити скільки насправді ці тренування можуть зайняти часу», – каже він. 

Яриш також зазначив, що ймовірну кількість винищувачів, які передасть нам захід, озвучать ближче до закінчення тренувань. 

«Щодо кількості західних літаків четвертого покоління яку отримає Україна – поки що не йдеться. Чуємо заяви, що впродовж цього тренування та цих місяців – союзники вирішать які саме країни будуть надавати винищувачі, скільки та коли. Основну конкретику почуємо вже згодом. Зараз бачимо перші кроки», – підкреслив експерт. 

Нагадаємо, що сьогодні Глава Пентагону Ллойд Остін заявив, що Данія та Нідерланди очолять європейську коаліцію з проведення тренувань для українських пілотів на винищувачах F-16. В наступні тижні буде розроблена відповідна тренувальна інфраструктура.

Фото: відкриті джерела