Реальна сума може бути значно быльшою, адже частина найбільш забезпечених українців не надали інформації щодо своєї грошової підтримки.

Про це повідомило українське видання Forbes.

Так, найбагатші українці пожертвували на допомогу армії та гуманітарну підтримку населення щонайменше $140 млн з початку війни. Проте реальна сума може бути більша, через те, що видання не враховувало пожертвування у розмірі менш як $2 млн. Також частина найбільш забезпечених українців не надали інформації щодо своєї грошової підтримки.

Відомо, що найбільшу суму фінансової допомоги надав Рінат Ахметов – $72 млн, плюс $30 млн податків, які його компанії заплатили до держбюджету авансом. За підрахунками пресслужби СКМ, допомогу отримали 2,1 млн українців. Загалом Ахметов розвиває сім напрямів допомоги.

Власники Епіцентру – Олександр та Галина Гереги – допомогли на $10 млн, плюс $30 млн податків авансом. Гереги концентрують допомогу ЗСУ та теробороні. Також запропонували владі Харкова безкоштовно користуватися продукцією будівельних супермаркетів для потреб міста.

Співвласник АТБ Геннадій Буткевич пожертвував $5,7 млн переважно на допомогу військовим, дітям у лікарні “Охматдит” та тисячам українців, які отримують гуманітарку від АТБ. Компанія Ferrexpo Костянтина Жеваго, до якого залишаються питання у правоохоронних органів України, віддала на гуманітарні потреби $6,7 млн плюс $30 млн податків авансом. Засновник стартапу MacPaw Олександр Косован перерахував ЗСУ $5 млн.

Юрій Косюк, основний акціонер виробника курятини МХП, передав армії продукцію компанії на $12 млн. Олег Крот та Юрій Лабезніков з холдингу Techiia, що спеціалізується на кіберспорті, закупила для ЗСУ обладнання на $3,9 млн. Вадим Новінський (Smart Holding) пожертвував $7 млн переважно на закупівлю медобладнання.

Макс Поляков, засновник Nooshere, надав на гуманітарні потреби щонайменше $2,3 млн. Він не розкриває точну суму підтримки, через те, що не хоче піаритись на війні, уточнює Forbes. Також армії та українцям допомогли Сергій Тігіпко ($3,3 млн), Дмитро Фірташ ($9,7 млн) та Олександр Ярославський ($3,3 млн).

Фото: Фейсбук