Про це в інтерв’ю медіа CNN розповів міністр оборони України Рустем Умєров.

Разом з Президентом України та Головнокомандувачем ми постійно перебуваємо в оперативній зоні, невідкладно реагуючи на всі загрози та виклики. російські війська продовжують обстріл мирного населення. Тому влада здійснює евакуацію громадян з прикордонних районів до більш безпечних місць.

За його словами, ЗСУ тримають оборону, наскільки це можливо, але постачання зброї від міжнародних партнерів затримується, що надає росіянам перевагу.  Міністр додав, що росіяни відкрили другий фронт, щоб не дозволити нам своєчасно скористатися цією зброєю.

Зведення Генштабу станом на 17 травня щодо ситуації на Харківщині

Бої точилися зокрема в районах населених пунктах Липці, Стариця, Вовчанськ. Ворог продовжує зазнавати вогневого ураження з нашої артилерії та БПЛА. Водночас сили оборони здійснюють зачистку вулиць на півночі Вовчанська, не даючи противнику закріпитися.

За минулу добу ворог втратив на цьому напрямку понад 320 осіб вбитими й пораненими, а також 43 одиниці озброєння та військової техніки.

Аналітики вважають, що російські війська розпочали свою наступальну операцію на півночі Харкова до того, як вони завершили доведення Північного угруповання військ до заявленої запланованої кінцевої чисельності, і їм може не вистачити боєздатних сил для досягнення своїх оперативних цілей у Харківській області.

У Генштабі ЗСУ повідомляли, що окупанти продовжували наступ у районі Стариці, Плетенівки (на північ від Вовчанська) та Вовчанська.