Про це заявила компанія BGV Group, яка придбала для неї човен для участі в змаганнях у Парижі.

Там розповіли, що Міжнародна федерація каное побачила у написі «I am Ukrainian» на човні Анастасії ознаки пропаганди, тож змусила зафарбувати частину фрази.

“Історія з човном і його дизайном є дуже символічною для спортсменки. І напис «I am Ukrainian» був важливим для всієї команди. Про це Анастасія неодноразово наголошувала під час пресконференції у Житомирі. Дизайн зображення на каное Анастасія Рибачок розробила самостійно, вклавши контекст надважливої самоідентичності та української незламності”, — пояснили у компанії.

КИЇВ24
Українська спортсменка Анастасія Рибачок. Фото: BGV Group

Відомо, що Міжнародний олімпійський комітет заборонив спортсменам розміщувати на човнах будь-які написи, пов’язані з війною. Наприклад, вони не можуть додавати Stop War, тобто «Зупиніть війну».

“Але ж напис «I am Ukrainian» — це інше, він вказує на нашу приналежність до України, це важливо. Це — насамперед, символ віри в мене та мої можливості. Створюючи дизайн для каное, я прагнула підкреслити, що я з України і цим неймовірно пишаюсь!», — розповіла спортсменка.

Як українці вже виступили на Олімпіаді-2024 

Раніше повідомляли, що українка Дар’я Білодід за 5 секунд здобула перемогу в стартовій сутичці на Олімпіаді-2024. В 1/16 фіналу 23-річна українка за 5 секунд перемогла іппоном 15-річну представницю Кірибаті Нері Тібву, яка є наймолодшою учасницею ігор у дзюдо.

Однак вже на наступному поєдинку 29 липня українська дзюдоїстка Дар’я Білодід програла японці Харуці Фунакубо та не пройшла до 1/4 фіналу Олімпіади-2024. На старті додаткового часу суддя вилучив маму Білодід і за сумісництвом тренерку за постійні підказки спортсменці. Однак далі обидві дзюдоїстки мали “шидо” – попередження. У результаті українська атлетка отримала третю жовту картку. Вона автоматично перетворилася на червону та спричинила поразку Білодід.

Нагадаємо, 29 липня українська фехтувальниця Ольга Харлан завоювала бронзову медаль в індивідуальних змаганнях шпажисток. Для України це перша медаль на цьогорічних Олімпійських іграх. У бронзовому фіналі зіркова шаблістка, програючи по ходу зустрічі 5:11, здобула фантастичну вольову перемогу в один укол над Чої Сібін із Південної Кореї (15:14), вигравши для України першу медаль у Парижі-2024.

А 1 серпня український стрілець Сергій Куліш став срібним призером Олімпіади. Для України це друга медаль на іграх у Парижі. Сергій Куліш став срібним призером Олімпійських ігор-2024 у стрільбі з гвинтівки із трьох позицій на дистанції 50 метрів.

А 3 серпня Україна здобула першу золоту медаль на Олімпіаді-2024. Українські спортсменки перемогли у фіналі змагань фехтування на шаблях. За збірну України з фехтування виступали  Ольга Харлан, Аліна Комащук, Юлія Бакастова та Олена Кравацька.

У понеділок, 5 серпня, Ілля Ковтун став срібним призером Олімпіади-2024 у вправах на паралельних брусах. Українські гімнасти Ілля Ковтун та Олег Верняєв виступили в останньому фіналі Олімпійських ігор — вправах на паралельних брусах. Ковтуну вдалося здобути “срібло” за результатами змагань.

Для Ковтуна та Верняєва це був третій особистий фінал на Олімпіаді-2024. Водночас, якщо Верняєв посів восьме місце в особистому багатоборстві та став п’ятим у вправах на гімнастичному коні, то Ковтун двічі фінішував четвертим: і у багатоборстві, і у вільних вправах.