Про це в етері КИЇВ24 розповіла перекладачка жестової мови Нацвідбору на Євробачення Ольга Буназів.

Це було неочікувано. Я не очікувала такого емоційного вибуху. Головна моя ціль і Каті, була донести людям з порушенням слуху, про що йде мова в Нацвідборі. Щоб вони зрозуміли і могли проголосувати, щоб могли відчути ці всі емоції. На таку активність ми не очікували. Це звісно приємно.

Ольга Буназів зазначила, що перекладати пісні складно, бо важливо донести головний сенс пісні, враховуючи всі метафори.

Переклад пісень і прямий переклад трішки відрізняються. Пісні перекладати складно, бо важливо донести сенс пісні. Якщо перекладати слово в слово, то ці метафори та різні фрази, нечуючі не розуміють. Також є діалекти. Є загальна українська жестова мова, але в кожному регіоні є свій діалект. Важливо, що Катя старалася передати сенс пісні. 

Нагадаємо, Національний відбір на Євробачення-2024 відбувся у суботу, 3 лютого. 11 конкурсантів змагалися за право представити Україну на пісенному конкурсі, який пройде у травні 2024 року у шведському місті Мальме.

Через технічний збій у застосунку «Дія» глядачі не мали можливості віддати свої голоси за фіналістів відбору. Упродовж кількох годин команда Мінцифри намагалася збільшити потужність та відновити голосування, однак цього так і не вдалося зробити.

Згодом у Міністерстві цифрової трансформації заявили, що до збою у «Дії» під час голосування за переможця нацвідбору на Євробачення-2024 не причетні кіберзлочинці. За словами комунікаційниці Мінцифри Олесі Лісовської, причина збою — лише в надмірній кількості запитів від охочих проголосувати, з чим система не впоралася.

Результати голосування Нацвідбору оголосили 4 лютого. На Євробачення від України поїде дует Alyona Alyona & Jerry Heil із піснею Teresa & Maria.