У Солом’янському районі планують оголосити ландшафтним заказником місцевого значення природну територію «Совська Пронька» (Солом’янський район). Про це повідомляє сайт Київської міської ради.

Проектований заказник розташований між вулицями Колосковою, Крутогірною, Яблуневою, Сигнальною, провулком Яблуневим. Орієнтована площа складає 10,31 га.

Відповідний проект рішення підтримали 9 лютого на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин.

За словами депутата Київської міської ради, першого заступника голови постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин Володимира Кравця, оголошення природної території ландшафтним заказником зумовлено комплексним підходом до збереження лісових, водних об’єктів та біотичного різноманіття як єдиного та взаємопов’язаного ландшафту.

«На зазначеній місцевості бере свій початок річка Совка. Прийняття даного проєкту рішення унеможливить забудову зеленого масиву та сприятиме оздоровленню довкілля. Ми маємо забезпечити ефективне функціонування коридорів екологічної мережі міста Києва. Депутатський корпус створює сприятливі умови для збереження цінних природних комплексів та угрупувань рідкісних рослин та тварин», – зазначив Кравець.

Депутат додав, що проєкт рішення розроблене з метою збереження ландшафтного та ботанічного оазису живої природи на території Солом’янського району.

Фото: Фейсбук