Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Внесено зміни до Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, — йдеться у повідомленні.

Відтепер ТЦК зможуть цілодобово:

  • розглядати справи про адмінправопорушення та накладати адміністративні стягнення відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення;
  • організовувати з визначеною періодичністю проведення медичних оглядів та психологічних обстежень військово-лікарськими комісіями військовозобовʼязаних і резервістів (для районних ТЦК та СП);
  • вести персонально-якісний облік призовників, військовозобовʼязаних та резервістів, облік транспортних засобів, що підлягають передачі ЗСУ та іншим військовим формуванням під час мобілізації та у воєнний час.

Мобілізація в Україні: що відомо про новий законопроєкт

Нагадаємо, що ввечері 30 січня, Кабінет Міністрів затвердив та вніс до Верховної Ради оновлений законопроєкт, що стосується мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.

Новий законопроєкт про мобілізацію пропонує новий механізм покарання українців за відмову з’явитися в ТЦК. Так, якщо військовозобов’язаний чи резервіст не з’явиться до військкомату у визначений в отриманні повістки термін, то його можуть затримати та доставити до ТЦК протягом 15 днів. Якщо затримання неможливе — тоді до нього через суд можуть бути вжиті заходи впливу.

Також у документі з’явився пункт про те, що повістки до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки можуть надсилати через електронний кабінет.

Днем вручення такої електронної повістки вважається день отримання ТЦК повідомлення про доставку такої повістки в електронний кабінет призовника. Новий документ також передбачає й відповідальність за ухилення від мобілізації за повісткою.

А вже цього тижня Верховна Рада України підтримала цей проєкт закону у першому читанні. До другого читання, яке відбудеться до 21 лютого, до документа можна буде внести правки.

Очікується, що остаточно закон буде прийнятий у кінці лютого, а набуде чинності у квітні.