Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні уряду.

Він заявив, що фінансування збільшується на 139 мільйонів порівняно з 2024 роком.

«Сьогодні в центрі нашої уваги енергетика, яку систематично атакує ворог. Росія вкотре вдалася до тероризму проти атомних об’єктів. Дронова атака на укриття Чорнобильської АЕС – це спроба залякати Україну, Європу та світ. Наразі радіаційна загроза відсутня, тривають роботи з ліквідації наслідків атаки», – написав Шмигаль у телеграмі.

Крім того, за його словами, уряд ухвалює «важливе рішення», що дозволить залучити від Європейського інвестиційного банку 400 мільйонів євро позики – це, зокрема, кошти на енергоефективну відбудову.

14 лютого президент Володимир Зеленський повідомив, що російський ударний дрон із фугасною бойовою частиною влучив в укриття зруйнованого 4-го енергоблока Чорнобильської атомної станції. За його словами, укриття на ЧАЕС було пошкоджене.

Згодом Зеленський, спілкуючись із журналістами в Мюнхені, заявив, що атака могла бути цілеспрямованою. За його словами, дрон летів на висоті 85 метрів, а радари не бачать цієї висоти.

Міжнародне агентство з атомної енергії підтвердило, що вночі 14 лютого на Чорнобильській АЕС прогримів вибух. Там також зазначили, що в дах укриття АЕС врізався дрон, але не уточнили, чи це був російський безпілотник.

Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) Григорій Іщенко заявив, що «плачевних наслідків» на Чорнобильській АЕС вдалося уникнути.

Напередодні в ДАЗВ заявили, що на Чорнобильській АЕС триває ліквідація наслідків після удару по укриттю зруйнованого четвертого енергоблока.