У Абхазії застосовують віялові відключення електроенергії. Заходи вживаються і вживатимуться, щоб вивести країну з енергетичної кризи. Про це повідомила “Абаза-ТВ”.

Інгурська ГЕС зупинила роботу через критично низький рівень води, у всій республіці немає електрики, повідомили російські ЗМІ з посиланням на “Чорноморенерго”.

З 1 листопада в Абхазії діяли чотиригодинні обмеження у подачі світла. На початку грудня компанія “Чорноморенерго” оголосила, що електрику включатимуть на 4 години 40 хвилин у денний час і на всю ніч.

З 10 грудня в республіці через енергодефіцит закрили школи та дитсадки.

“Люди, які займаються добуванням криптовалют, продовжують свою діяльність успішно, їм нічого не зважає. Ситуація, яка має показувати, що це велика проблема, на них ніяк не впливає”, — сказав начальник “Чорноморенерго” Саід Блабба.

Віялові відключення електроенергії не дають суттєвої економії електрики, а отже, основне споживання світла — це майнінг, розповіли “Абаза-ТВ” у “Чорноморенерго”.

“Інгурська ГЕС” — найпотужніша гідроелектростанція Грузії. Її ввели в експлуатацію 1978 року. Гребля, водоприймач та частина тунелю знаходяться на території, яка контролюється грузинською владою; частина тунелю, пульт управління та будівля ГЕС — на абхазькій стороні. Абхазія безоплатно отримує 40% електроенергії, виробленої на станції протягом року.

Росія окупувала Абхазію на початку 1990-х років і розмістила там свої військові бази. Ця частина Грузії занепала.