Про це йдеться в повідомленні Azerbaijan Airlines.

Росія вперше офіційно прокоментувала авіакатастрофу біля Актау. Глава Росавіаціі заявив, що в аеропорту Грозного був щільний туман, тому командир судна зробив дві неуспішні спроби посадити літак. Після цього йому пропонували інші аеропорти, але він вирішив летіти до Актау.

У Міністерстві транспорту Казахстану уточнили висловлювання про вибух кисневого балона у літаку Azerbaijan Airlines. У відомстві заявили, що таку інформацію надав керівник польотів російського Ростова.

Один із бортпровідників літака Зульфугар Асадов, який вижив в авіакатастрофі літака в Актау, заявив, що удар по лайнеру стався зовні і заперечив версію про «вибух кисневого балону», пише Media.Az

З його слів, під час заходу на посадку у Грозному був густий туман. Коли пілот вирішив летіти до найближчого аеропорту, “зовні почувся дивний звук”. Асадов із колегою Айдан Рагімлі вийшли в салон, де серед пасажирів почалася паніка. «Ми заспокоювали пасажирів, пояснюючи, що немає причин для занепокоєння”, – розповів бортпровідник.

Україна закликала до справедливого і неупередженого розслідування падіння азербайджанського літака у Казахстані. “Катастрофа літака “Азербайджанських авіаліній” жахлива. Висловлюємо співчуття Азербайджану. Показово, що російські ЗМІ одразу почали брехати про причини катастрофи, а також те, що РФ змусила пошкоджений літак летіти через море. Швидше за все, це була спроба приховати кінці у воду, знищити докази свого злочину” — сказав глава МЗС Андрій Сибіга.

Сибіга зазначив, що чим більше з’являється фото та відео з салону літака та після його падіння, тим більше вони вказують саме на пошкодження від російської зенітної системи.

“Закликаємо до справедливого та неупередженого розслідування, щоб забезпечити притягнення винних до відповідальності. Маємо не дати Росії брехати, уникати відповідальності чи перекладати провину” — наголосив міністр.

Нагадаємо, низка іноземних авіакомпаній зупиняють польоти над Росією через збитий над Грозним літак. З 28 грудня 2024 року авіаперевізник не буде здійснювати рейси з Баку до Мінеральних Вод, Сочі, Волгограда, Уфи, Самари, Грозного і Махачкали. Таке рішення ухвалено у зв’язку з “результатами попереднього розслідування катастрофи літака Embraer 190 і можливими ризиками для безпеки польотів», повідомляється в заяві перевізника.

Вранці 25 грудня поблизу казахстанського міста Актау зазнав аварії пасажирський літак Embraer 190, який належав авіакомпанії Azerbaijan Airlines. Літак здійснював рейс зі столиці Азербайджану, Баку, до російського міста Грозний. На борту перебували 67 людей, 38 з яких загинули.