Про це говорив віцепрезидент Червоного Хреста України Павло Розенко в ефірі каналу “Київ”.

За його словами, люди не розбираються у суті речей і розганяють зраду там, де її немає.

“Дуже неприємно, що попри критику Міжнародного комітету Червоного Хреста, яких, вочевидь, є за що критикувати, за певні позиції, які вони сьогодні роблять, під цю роздачу потрапляє абсолютно незалежна і інша організація, якою є Червоний Хрест України”, – заявив Розенко.

Він пояснив, що МКЧХ це незалежна міжнародна організація, яка має мандат на свою діяльність від ООН, а ЧХУ – це українська громадська організація, яка працює виключно в межах території України.

Розенко розповів, що з 24 лютого 120 тисяч українців були евакуйовані з зони бойових дій тільки за допомогою Червоного Хреста України, майже 700 тисяч українців отримали від ЧХУ гуманітарну допомогу. Волонтери ЧХУ визволили з-під завалів понад 500 людей.

Віцепрезидент ЧХУ при цьому наголосив, що попри те, що МКЧХ є за що критикувати, інформація про те, що він брав участь у вивезенні людей з окупованих територій Донбасу, так званих “ЛНР” і “ДНР”, є неправдивою. Розенко пояснив, що в цій “евакуації” був задіяний російський Червоний Хрест, який повністю контролюється російською владою і теж не має відношення до МКЧХ.

Фото: Фейсбук