Українські рятувальники підтримують вимогу негайно вжити заходів по демілітаризації зони відчуження Чорнобильської АЕС та введення туди спеціальної місії ООН. Відповідний заклик поширила прес-служба ДСНС через Фейсбук.

Повідомляється, що з наближенням пожежонебезпечного періоду значно збільшується ризик перекидання вогню на лісові масиви, гасіння яких вимагає значних ресурсів – як людських, так і матеріальних.

Повідомляється, що особливо небезпечною є інформація про накопичення ворогом арсеналу у Чорнобильській Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення.

Ситуацію можна охарактеризувати як сидіння на діжці із порохом, адже гасити вогонь на окупованій території не те, що проблематично, а й зовсім не вдається можливим. Востаннє, коли вирували масштабні пожежі у Зоні відчуження у 2020 році, ситуацію врятували самовіддана праця українських вогнеборців, авіація та дощ. Проте умови сьогодення не дозволять залучити ані особовий склад, ані авіацію ДСНС. А про дощ молитимуться громадяни Білорусі, коли радіоактивний вогонь дісьанеться їхнього кордону, з якого вони запускають ракети по Україні” – йдеться в повідомленні.

В ДСНС підтримують вимогу негайно вжити заходів по демілітаризації зони відчуження Чорнобильської АЕС та введення туди спеціальної місії ООН, що має унеможливити подальше використання зони російськими військами.

Фото: Фейсбук