В проекті нового Генплану Києва передбачено розвиток наявних публічних просторів місті, а також створення нових зон для активного відпочинку людей. Про це у своєму Facebook написав голова «Інституту Генерального плану міста» Сергій Броневицький.

За його словами, умови життя в сучасних містах вимагають достатньої кількості таких місць «для святкування, проведення музичних фестивалів, спортивних змагань, фан-зон для спостерігання та вибору переможців онлайн, голограм для відтворення видатних історичних подій».

За словами Броневицького, у новому Генплані, зокрема, намічено подальший розвиток та благоустрій публічних локацій на Поштовій площі біля фунікулеру та біля колишнього річкового вокзалу, а також по вулиці Сагайдачного біля Контрактової площі. Також планується утворення кількох нових.

«Намічено створення публічних просторів при реновації частини деградованих територій колишніх виробничих об’єктів, наприклад Арт-завод Платформа на місці Дарницького шовкового комбінату із площами під відкритим небом для масштабних концертів та вечірок, майданчиків для проведення виставок, майстер-класів та інших освітніх подій… Передбачається також створення публічних просторів у парках, зокрема, зон культурного відпочинку та фізичного розвитку зони дитячих розваг та туризму на Дніпровських островах у долині Дніпра» — повідомив він.

Також Броневицький наголосив, що облаштування самого по особі публічного простору недостатньо — необхідна також уся супутня інфраструктура.

«Для цих публічних просторів поруч з наявністю поблизу станцій метро треба передбачити зручні під’їзди автомобільного транспорту із автостоянками. Як приклад можливо навести площу біля НСК «Олімпійський», місце розміщення Міжнародного Виставкового Центру на Броварському Проспекті, де проводилися заходи ЄВРО-2012 та інші» — зазначив він.

За словами проектувальника, у житлових районах публічні простори намічено створювати біля громадських центрів, на площах біля громадських будівель. При цьому Броневицький додає, що нині в Генплані «неможливо чітко відобразити організацію території публічних просторів» — він вважає, що це «завдання наступних стадій».

Нещодавно в Генплані розповіли, що нові локації для розваг у Києві планують утворювати також на територіях занедбаних промзон.

Фото: Фейсбук