Проект нового Генерального плану Києва передбачає ряд рішень для запобігання негативним наслідкам змін клімату в світі і Україні зокрема. Про це у своєму Facebook повідомив голова «Інституту Генерального плану міста» Сергій Броневицький.
За його словами, головним забруднювачем довкілля у столиці є автомобільний транспорт, меншою мірою — промислові підприємства та об’єкти теплоенергетики. Броневицький з посиланням на екологів нагадує, що Київ відноситься до міст з високим рівнем забруднення атмосфери. При цьому він зауважує, що для столиці України характерні всі ті ж зміни клімату, які переживають і інші країни світу.
«Аналіз навколишнього природного середовища, який виконано в складі проєкту Генерального плану міста Києва, показує, що вказані проблеми властиві й для міста Києва. Викиди автомобільного транспорту, головним чином – приватних автомобілів, протягом останніх років складали у середньому 85,7% всіх викидів (при цьому частка викидів промислових підприємств та об’єктів теплоенергетики – близько 14%)» — нагадує він.
Для вирішення цієї проблеми в Генплані, за словами Броневицького, передбачено комплекс заходів.
«Для обмеження і зменшення викидів парникових газів пропонується оптимізувати рух автотранспорту. Зокрема, обмеження руху транзитного транспорту, створення перехоплюючих паркінгів, пріоритетний розвиток пасажирського електротранспорту, розвиток велосипедного транспорту» — пропонує чиновник.
Також він нагадав, що у документі планують передбачити винесення за межі міста або ліквідацію шкідливих підприємств, які негативно впливають на навколишнє середовище (всього таких 37). А підприємства теплоенергетики, хімічної, будівельної промисловості повинні будуть здійснити технічне переоснащення; також планується заохочення та розвиток нетрадиційних і відновлювальних джерел і систем енергії.
Крім цього Броневицький анонсував, що за новим Генпланом біля житлових зон в місті планується створення «ефективних шумозахисних насаджень, реконструкція та створення бульварів».
А лише учора в Генплані розповіли про плани облаштування нових зон відпочинку біля водойм.
Фото: Фейсбук