В рамках Міжнародної науково-практичної конференції обговорять питання захисту, збереження та реставрації об’єктів нерухомої культурної спадщини та культурних цінностей, які зазнали великої шкоди через повномасштабне вторгнення росії в Україну.

Організаторами конференції виступають Департамент охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Київський науково-методичний центр по охороні, реставрації та використанню пам’яток історії, культури і заповідних територій, ГО «Альянс реставраторів історичних будівель України».

Конференція пройде за участі заступника голови КМДА Володимира Прокопіва, заступника голови КМДА Валентина Мондриївського, директора Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександра Никоряка, генеральної директорки Національного заповідника «Софія Київська» Нелі Куковальської, в.о. Генерального директора Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” Олександра Рудника, а також депутатів Верховної Ради України та Київської міської ради.

Водночас від міжнародної спільноти на конференції поділяться досвідом спікери від ЮНЕСКО, штаб-квартири Ради Європи, ALIPH Foundation (Міжнародний альянс захисту культурної спадщині в зоні конфліктів) та представники Польщі, Грузії, Німеччини та Іспанії

Конференція має стати платформою для обміну досвідом як вітчизняних, так і міжнародних експертів, які досліджували питання із захисту нерухомої культурної спадщини та культурних цінностей в умовах війни.

Серед спікерів конференції як вітчизняні, так і міжнародні експерти, які узагальнять та обміняються практичним досвідом щодо питань захисту, збереження та реставрації культурної спадщини в умовах бойових дій та започаткують створення дорожньої карти для формування методичних рекомендацій по реалізації заходів із захисту, збереження та реставрації культурної спадщини України.

Місце проведення: Київ, вул. Князів Острозьких (кол. вул. Московська), буд. 2, ОсвіторіяХаб

Дата і час проведення: 26 жовтня 2022,  10:00-18:00

Фото: Відкриті джерела