У Міністерстві культури та інформаційної політики, а також Державному агентстві України з питань мистецтв вважають за необхідне првоести публічну дискусію щодо доцільності перейменування Київської консерваторії імені Петра Чайковського. Як зазначили на сторінці Держмистецтв у Фейсбук (Мінкультури зробило репост), позиція органів влади полягає в тому, що потрібно дотримуватись процедур при перейменуванні.
Раніше вчена рада консерваторії закликала владу не змінювати назву закладу.
Також зазначається, що звернення від вченої ради про збереження назви включають підписи лише половини вченої ради – 23 з 47. Через це звернення від закладу не може розглядатись як колективне.
У Держмистецтв також вважають, що потрібно опитати викладачів і студентів стосовно перейменування.
До того ж до листа не включили і оприлюднені результати голосування на засіданні.
“Ухвалення рішення вченою радою про необхідність чи ж навпаки недоцільність перейменування закладу вищої освіти є перевищенням повноважень самої вченої ради як колегіального органу управління та водночас порушенням процедурних норм, визначених законодавством”, – йдеться в повідомленні.
Питання про перейменування консерваторії розглядали 16 червня на засіданні вченої ради, яка вирішила відмовитись від ідеї.
Нагадаємо, керівництво академії не хоче прибирати з назви приставку “імені Чайковського” бо композитор, мовляв, є уродженцем України і представником її клуьтури.
Багато діячів таку позицію критикують — дехто пропонує перейменувати і забути, дехто — перейменувати, але творчість Чайковського вивчати на рівні з іншими видатними композиторами.
Частина колективу Національної музичної академії імені П.І. Чайковського виступає за перейменування закладу. До цього публічно закликали, зокрема, професори Олена Корчова та Юрій Чекан, а також студенти та випускники академії.
Фото: Фейсбук