Відповідний проект рішення «Про обмеження та умови діяльності установ для проведення азартних ігор на території міста Києва» зареєстрований на сайтіКиївської міської ради 17 серпня.
Так, проект пропонує:
- Локалізувати території, де допускається створення та функціонування гральних закладів й встановити їх межі згідно меж форматних зон 0 і 1 (старовинна і центральна частина Києва).
- Заборонити створення та функціонування будь-яких гральних закладів на території міста Київ за межами зон, визначених у п. 1 цього рішення.
- Встановити, що будь-які гральні заклади не можуть перебувати:
- ближче, ніж за 500 метрів від будь-яких навчальних закладів, дитячих майданчиків, дитячих центрів і будь-яких об’єктів, призначених для відвідування дітьми, включаючи дитячі розважальні зони в торгових центрах;
- ближче, ніж за 100 метрів від культурних закладів (бібліотек, музеїв, театрів, галерей та ін.), медичних установ, культових будівель, а також приміщень, які належать релігійним організаціям;
- в будівлях, де є приміщення, які належать житловому фонду, в яких знаходяться органи державної влади та/ або місцевого самоврядування;
- на території ринків, парків, скверів, природоохоронних та прибережних зон;
- в об’єктах незавершеного будівництва, малих архітектурних формах, пересувних торгових точках, навісах, помещенннях технічного призначення, на відкритій території.
Також хочуть заборонити:
- створення та функціонування будь-яких гральних закладів й розміщення обладнання для організації та проведення азартних ігор в мережі Інтернет на території об’єктів, що належать до комунальної власності, а також з використанням в будь-якій формі комунального майна;
- керівникам структурних підрозділів виконавчого органу Київської міськради, главам райадміністрацій і керівникам комунальних підприємств не надавати жодних дозволів, а також не здійснювати ніяких дій, які сприятимуть відкриттю і функціонуванню гральних закладів за межами територій, визначених у п. 1 цього рішення.
Документ зареєстрував депутат “Солідарності” Юрій Зубко. В документі вказано, що таке рішення має, в першу чергу, “гарантувати благополуччя жителів столиці”: мінімізувати соціальні ризики від легалізації азартних ігор; запобігти поширенню соціально-небезпечних явищ; захист соціально-незахищених та вразливих категорій громадян; недопущення хаотичного поширення на території міста гральних закладів і спотворення зовнішнього вигляду столиці.
Нагадаємо, 14 липня парламент ухвалив закон про гральний бізнес, за нього проголосувало 248 народних депутатів.
Фото: unsplash