«Після зміни назви міністерства у вересні 2024 року до сфери нашої компетенції були віднесені питання стратегічних комунікацій та розпочався процес формування нової стратегії. Цей новий пріоритет вимагає від міністерства суттєвого посилення відповідних спроможностей існуючих структур у рамках міністерства. Однією з таких ключових структур є Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, який до останнього часу мав статус підрозділу інформаційного агентства «Укрінформ». Цей статус не дозволяє Центру повною мірою реалізовувати нові завдання міністерства у сфері стратегічних комунікацій відповідно до викликів сьогодення. Інституційне посилення роботи Центру передбачене Планом заходів з реалізації Стратегії інформаційної безпеки на період до 2025 року. Тому керівництвом міністерства було ухвалено логічне рішення про здійснення необхідних юридичних процедур для введення Центру у правове поле шляхом перейменування іншого державного підприємства у сфері управління МКСК», – сказав Наджос.
Він зазначив, що для реалізації процесу перереєстрації з’явилася об’єктивна необхідність тимчасового призначення Сергія Бикова, який свого часу працював у Центрі, на посаду виконувача обов’язків директора державного підприємства.
Наджос наголосив, що процес реєстрації буде оперативним, а після його завершення міністерством буде проведено відкритий та прозорий відбір на визначення нового керівника Центру.
«Ми прагнемо не лише зберегти кращі практики роботи Центру та його колективу, але й посилити інституційну спроможність Центру завдяки новим експертам. Ми також розраховуємо на продовження конструктивної співпраці з міжнародними донорами і партнерами для виконання нових завдань із захисту держави», – додав заступник міністра.
Нагадаємо, тимчасовим виконувачем обов’язків керівника центру став Сергій Биков, який до листопада 2024 року працював комунікаційником Міністерства молоді та спорту. Биков після революції Гідності у ЗМІ виступав із тезами на користь кума російського лідера Віктора Медведчука, якого у 2022 році обміняли на військовополонених із “Азовсталі”, та відкрито підтримував держзрадника. Зокрема, наголошував, що замість співпраці з ЄС та НАТО потрібно втілювати “мирний план Медведчука”.
Биков навіть називав революцію Гідності “державним переворотом”.За даними Texty.org, Биков пов’язаний із медійниками, яких підозрюють у роботі на користь Медведчука і Росії.Крім того, його нове призначення розкритикували журналісти та медійники в соцмережах.Водночас наразі на фейсбук-сторінці політконсультанта вказано, що він працював в Офісі президента.
“Я ніколи не співпрацював із Медведчуком чи політичними силами, які просували проросійський порядок денний. Навпаки моя позиція завжди була і залишається послідовно проукраїнською. Ще у 2014 році, коли Росія вперше розпочала агресію проти нашої держави, я публічно зосереджував увагу на незаконну анексію Криму, закликав покарати сепаратистів, наполягав на арешті осіб, причетних до тимчасової окупації частини українських земель. Вже тоді я публікував дописи, де прямо називав так звані “вибори” в “ЛДНР” фікцією та виступав проти будь-якого надання ОРДЛО особливого статусу. Більше того, я вважав і вважаю так звані “мирні плани Путіна” не інакше як пропозицією капітуляції України перед державою-агресором“, – заявив він.
Биков навів посилання на свої публікації того часу.
Він також зазначив, що в 2021 році привітав рішення влади про санкції проти каналів Медведчука, які поширювали кремлівську дезінформацію.
Крім того, Биков назвав брехнею й фейком заяви, що він називав революцію Гідності “державним переворотом”: “Це – чергова брехня. Я завжди поважав і поважаю подвиг Небесної Сотні та цінності, за які українці вийшли на Майдан. Відкидаю будь-які намагання інтерпретувати той історичний період на користь російської пропаганди”.