В Національному музеї архітектури та побуту «Пирогів» провели поминальне богослужіння на пам’ять про жертв Голодомору 1932-33 років. Службу відправили у церкві XVII століття, яку після Другої світової більшовики перетворили на склад комбікорму, повідомляє ТСН.

Церква побудована у XVII столітті, до Києва її перевезли у 2016 році з села Городище Менського району, що на Чернігівщині; відтоді тривала її ретаврація.

 

«Це новий експонат комплексу і перша молитва у цьому стародавньому храмі — за заморених голодом українців. Дерев’яна церква середини XVIII століття була зачинена більшовиками. А під час штучно створеного Сталіним голодомору у ній був склад із конфіскованим у селян продовольством. Тепер у ній знову зерно і хліб» — йдеться у матеріалі.

В адміністрації музею кажуть, що такі випадки під час розбудовування «країни рад» на території України були не рідкістю.

«Найстрашніші, найскладніші часи були не тільки в цій церкві, по багатьох церквах, які були закриті оті продзагони зносили зерно, ховали тут — а за дверима церкви, на обійсті, вмирали люди від голоду» — розповідає директорка музею Оксана Повякель.

Нагадаємо, завтра, 28 листопада — День пам’яті жертв голодоморів в Україні, пам’ять загиблих у Києві будуть вшановувати о 16:00 хвилиною мовчання.

За різними даними, у 1932-1933 роках від голоду, який спричинили насильницька сталінська колективізація, розкуркулення селян та масовий терор, загинуло від 4,5 до 10 мільйонів українців.

Фото: скріншоти