Про це повідомив фахівець Держекоінспекції Сергій Волков у інтерв’ю «Укрінформу».

«Деякі столичні водойми вже перетворилися на технічні відстійники. Комунальні підприємства, на чиєму балансі перебувають ці водойми, часто не бачать системні скиди в річки та озера, і злити туди можуть абсолютно все, страждає екосистема», – зазначає Волков.

Фахівець розповідає екологічну проблему на Оболонському озері –  Опечень (Лугове): «Коли ми приїхали брати лабораторні аналізи, то виявили, що в озері вже по коліна мазуту. Балансоутримувач озера КП «Плесо» роками не робив нічого аби знайти чи зупинити забруднювачів, хоча мав би це робити. А в озеро тим часом лилися відпрацьовані мастила. З цього кейсу в нас склалася непогана комунікація з місцевими активістами, які й на перевірках були присутні, і відстежують стан справ уже після того, як ми виставили КП «Плесо» претензію на 700 тисяч гривень, акти та приписи. Зараз відкрито кримінальне провадження, активні громадяни продовжують контролювати ситуацію з озером. А «Плесо» тим часом шукає способу уникнути санкцій», – додав Сергій Волков.

Сергій Волков наголошує на важливій ролі громадських активістів у ході виявлень таких екологічних порушень. Небайдужі громадяни виступають у ролі вух та очей Держекоінспекції.

Держекоінспекція запустила громадський штаб, до якого увійдуть кількадесят людей з різних районів міста і області. Вони фіксуватимуть порушення і виписуватимуть протоколи.

Відзначимо, що екоінспекція виїжджає на проблемні місця у відповідь на заяви громадян. Для цього на сайті установи потрібно заповнити спеціальну форму: вписати зафіксоване порушення, місцезнаходження, свої контакти й назву компанії-порушника.