Про це під час онлайн-брифінгу повідомив мер Києва Віталій Кличко.

«За статистикою, найбільше помирають люди у віці за 65 років. – 71 відсоток. А також у віці 50-65 років – 23 відсотки. Це, в основному, пацієнти, що мають супутні патології, – цукровий діабет, ожиріння, хвороби серця. У них вірус викликає ускладнення. Загалом, за період пандемії в столиці померли 496 жінок та 647 чоловіків» – сказав Кличко.

За словами мера, лікарі зазначають, що серед тих, у кого внаслідок хвороби виникають ускладнення, – і люди, які пізно звертаються за медичною допомогою.

«Не в лікарню, а навіть до сімейного лікаря чимало людей звертаються тільки на 7-8 день після перших симптомів захворювання. Тим самим втрачають дорогоцінний час. Перш за все, при перших симптомах коронавірусу, треба поінформувати свого сімейного лікаря. Сімейний лікар повинен опитати пацієнта і, за наявності симптомів Covid-19, направити до нього мобільну бригаду, яка візьме зразки на ПЛР-тест», – зазначив  Віталій Кличко.

Він підкреслив, що лікарі закликають не займатися самолікуванням і не вживати ліків, що не застосовують при вірусному захворюванні. І продемонстрував відеозвернення лікаря-пульмонолога, завідувачки інфекційним відділенням Київської міської клінічної лікарні №17 Світлани Гук.

Разом з тим, Кличко вкотре акцентував на тому, що показник тестування в столиці – найвищий в Україні і становить понад 350 тестів на 100 тисяч мешканців.

“Показник тестування в столиці – найвищий в Україні і становить сьогодні понад 350 тестів на 100 тисяч мешканців. Так, у комунальних медзакладах і лабораторному центрі з початку пандемії дослідили майже 227 тисяч зразків біоматеріалу методом ПЛР. А методом ІФА – на виявлення антитіл – зробили майже 80 тисяч тестів”, – повідомив Кличко.

Він зазначив, що продовжують працювати і мобільні бригади медиків, які забирають зразки матеріалу для дослідження у пацієнтів вдома. Від початку роботи вони відібрали  майже 139 тисяч зразків біоматеріалу для ПЛР-тестів.

Щодо проведення масового тестування, що активно обговорюють останнім часом, то Віталій Кличко зауважив, що здійснити це складно з технічної точки зору. “Давайте почнемо з того, що жодна велика країна не робить масового тестування своїх громадян. Це надто складно технічно. Лабораторії не встигнуть за короткий час обробити дуже велику кількість тестів, – сказав мер. – Безкоштовні ж тести на коронавірус у державних медзакладах роблять пацієнтам з підозрою на COVID-19 – за рекомендацією лікаря. І до сімейного лікаря потрібно зателефонувати, а не йти на прийом. Бо сьогодні головне – не створювати масового скупчення людей, серед яких можуть бути й інфіковані”.
Фото: КМДА