Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка у Києві прибрав, а потім повернув у свій репертуар одну з найуспішніших постановок — “Тев’є Тевель”. Не виключено, що виставу прибирали у рамках “дерусифікації”.
Автором оригінальної п’єси є російський драматург Григорій Горін (в рф — “Поминальная молитва”), хоча написано її за повістю єврейського письменника Шолом-Алейхема “Тев’є-молочник”.
Чи справді це стало причиною скасування вистави, достеменно невідомо, зауважили глядачі у соцмережах.
Деякі глядачі пишуть, що про відсутність такої вистави не жалкували б — мовляв, у ній є “совкові моменти”. Інші ж навпаки, нарікають, що в наш час вона була б особливо актуальною, адже багатьом українцям доводиться покидати свої домівки (тема перегукується з сюжетом).
Офіційного пояснення ситуації не було ні від театру Франка, ні від Мінкульту.
Однак за декілька днів вистава повернулася в репертуар і побачити її можна буде вже сьогодні, 24 червня.
В театрі Франка журналістам програми “Сніданок з 1+1”. дали наступний коментар на інформаційний запит щодо зникнення і повернення вистави:
“Перенесення було через технічні накладки, які вдалося подолати, тому і повернули показ цієї вистави“, – повідомили в театрі.
Дія п’єси “Тев’є Тевель” розгортається у дореволюційній росії, в селі Анатівка, де з давніх пір жили разом росіяни, українці і євреї. Молочник Тев’є, якого українці нарекли Тевелем, – батько чотирьох дочок, і головне для нього – це щоб кожна вдало вийшла заміж. Але дочки щастя розуміють по-своєму: старша виходить заміж за бідного, середня їде зі своїм обранцем-революціонером в Сибір, а молодша залишає родину і змінює віросповідання через кохання до православного.
Фото: Фейсбук