Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко розповів, що правоохоронці будуть жорсткіше реагувати на підробні довідки для ухилення від мобілізації.

КИЇВ24
Мобілізація в Україні. Фото: Getty Images

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

Зазначається, що від початку 2024 року правоохоронці викрили 77 людей, причетних до корупційних злочинів у сфері діяльності медико-соціальних експертних комісій (МСЕК).

У відомстві запропонували такі зміни до роботи МСЕК:

  • проводити експертизу в кластерних та надкластерних лікарнях, де на місці є всі необхідні спеціалісти й можливість проводити додаткові обстеження;
  • надавати направлення на експертизу на підставі чітких критеріїв, з підтвердженням їх через електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ);
  • запровадити електронне направлення для проходження експертизи;
  • створити окремий інструментарій оцінки потреб людини, який надалі використовуватиметься і в інших сферах;
  • змінити порядок фінансування оновленої експертизи – кошти з окремої бюджетної програми будуть сплачувати НСЗУ за проведення кожного оцінювання.

Крім того, сімейний і особистий лікар зможуть скеровувати на експертизу самостійно, не залучаючи лікарсько-консультативну комісію.

Водночас для того, щоб комісія правильно ухвалила рішення і визначила потреби людини, будуть враховувати дані, які внесли під час реабілітації. Сама ж комісія може направляти й на дообстеження.

Нагадаємо, 11 жовтня міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко розповів, що відомство отримало понад 3 тисячі скарг щодо роботи медико-соціальних експертних комісій (МСЕК).

За його словами, міністерство нині працює над тим, щоб реформувати медико-соціальні експертні комісії. Ці оновлення передбачають зміни, які мають спростити процес проходження МСЕК і запобігти маніпуляціям. А також у відомстві планують провести загальну реформу цих комісій, яка змінить медичну та соціальну частини.

Раніше також повідомляли, що 3 та 4 жовтня правоохоронці провели низку обшуків у службових кабінетах та за місцем проживання керівниці Хмельницької медико-соціальної експертної комісії Тетяни Крупи та її близьких родичів.

У ДБР 5 жовтня зазначили, що Тетяні Крупі повідомлено про підозру у незаконному збагаченні (ст. 368-5 КК України) та фігурантку вже затримано.

Крім того, 5 жовтня у Державному бюро розслідувань повідомили, що вивчають списки ухилянтів, які знайшли під час обшуків у робочому кабінеті керівниці Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяни Крупи.

А вже 7 жовтня партія “Слуга народу” запустила процедуру імперативного мандата щодо керівниці Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяни Крупи. Її виключать зі складу депутатів обласної ради.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
18 Січня 2025
Більше новин