Про це вона повідомила під час онлайн-виступу на Міжнародному саміті «GROWING EUROPE 2025.

Олена Зеленська навела світові тенденції та порівняння: «За прогнозами ООН, у всьому світі жінки народжуватимуть дедалі менше. До кінця століття більшість сімей матимуть лише одну дитину. В країнах Євросоюзу коефіцієнт народжуваності становить лише 1,5. В Україні через російське вторгнення цей показник найнижчий за всю історію – близько 0,8–0,9 за різними підрахунками. Відчуття безпеки найбільше впливає на рішення дати нове життя».

Вона також зауважила, що в Україні побільшало й передчасних пологів через стрес війни, у якому живуть мами.

«Мої колеги по Саміту (перших леді та джентльменів — ред.) добре пам’ятають, як на початку вторгнення ми мусили масово завозити інкубатори для таких малюків», — сказала перша леді.

Зеленська зазначила, що Україна намагається протиставити демографічним викликам соціальну турботу про дитинство й родини, оскільки це є частиною оборони країни. Серед проєктів, які вона патронує, — підтримка великих прийомних родин, будівництво бомбосховищ для шкіл і реновація харчоблоків та їдалень.

«І просто зараз Україна долучається до European child garantee – європейської програми із доступу дітей до безкоштовної освіти та догляду, медичної допомоги, належного житла й харчування», — додала вона.

Окремо дружина Президента подякувала європейським країнам за захист і підтримку українських дітей та мам.